Přihlašování

Zaujal mě projekt Orientační dny. Jak dlouho dopředu bych měl(a) třídu přihlásit?

Obvyklá doba pro bezproblémové přihlášení třídy a vybrání nejvhodnějšího termínu je alespoň 8-12 měsíců dopředu. Čím později se začne řešit termín, tím méně je možností výběru.

Jakým způsobem bych měl(a) třídu přihlásit?

Vyplníte přihlašovací formulář nahoře v záložce REZERVACE. Po odeslání se Vám ozveme zpět a domluvíme vše potřebné. Školy se kterými už dlouhodobě spolupracujeme se hlásí standardně tak, jak je praxí odzkoušeno (na rezervace na předchozím kurzu, osobně apod.) V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte volat na tel. číslo 777 834 564 (Thomas Strohbach – vedoucí OD).

Jaký je proces od přihlášení třídy po příjezd na kurz?

1. Vyplníte rezervační formulář, nebo jinak domluvíte termín.

2. Do sedmi dnů Vám na Vámi zadaný email potvrdíme rezervaci.

3. Měsíc před domluveným kurzem (možno i dříve) Vám pošleme na uvedený email podrobné informace a zdravotní deklarace pro studenty. Obdržíte také dotazník pro učitele, kde vás poprosíme o konkrétní počet studentů a pedagogického doprovodu, krátkou charakteristiku třídy, čas příjezdu a odjezdu a další informace nutné pro hladký průběh kurzu.

4. No a pak už na vás budeme čekat ve smluvenou dobu, abyste se mohli se svou třídou vydat vstříc novým zážitkům.

Pokud se v průběhu tohoto procesu vyskytne jakákoliv nejasnost či problém, nebojte se. Budeme v kontaktu.

Jaká je cena kurzu?

Cena se skládá ze dvou položek. Z ceny za ubytování a stravu a z ceny kurzovného. Konkrétní cena pro jednoho studenta je závislá na počtu lidí ve třídě. Můžete se podívat na aktuální ceník.

Jak se dá kurz zaplatit?

Po skončení kurzu Vám vystavíme a zašleme fakturu. Platbu provedete bezhotovostně na bankovní účet. Výjimečně je možné zaplatit i v hotovosti přímo na kurzu.

Mohu třídu odhlásit?

Pokud z jakéhokoliv důvodu budete chtít vaši třídu odhlásit, je to možné. Prosíme ale, aby to bylo dostatečně dlouho dopředu, abychom mohli termín nabídnout jiným školám. Nejpozději do jednoho měsíce před začátkem kurzu.

Příjezd

V kolik hodin můžeme v první den kurzu přijet?

Ideální doba příjezdu na kurz je v 9:30. Pokud jste ze vzdálenějších míst, není problém přijet později. V každém případě nejpozději by se do Fryštáku měla třída dostat do 12.00, kdy začíná oběd. První dopoledne má své nezastupitelné místo v dramaturgii kurzu a proto, pokud je to možné, směřujte svůj příjezd nejpozději na 10.30.

Kam máme přijet?

Příjezd směřujte na náměstí ve Fryštáku a to i v případě, když jedete vlastním autobusem. Na náměstí je dostatek místa pro vyložení zavazadel. Do dvora našeho domu prosím nevjíždějte. Dvůr je malý a autobus by měl velký problém z něj vyjet.

Co se stane po příjezdu?

Po příjezdu na náměstí vás již budou čekat instruktoři, kteří vám řeknou první nezbytné informace a vtáhnou vás do děje Orientačních dnů. Pamatujte, že překvapení někdy hraje důležitou roli :-).

Průběh kurzu

Jak dlouho probíhá program při OD?

Program probíhá zpravidla od 9 do 12 a poté od 14 do 18. Večerní program je od 19.30 do 21.30. V těchto časech jsou studenti plně vytíženi.

A co volný čas studentů?

Volný čas je vždy po jídle. Po snídani asi 45 min, po obědě asi 90 min a po večeři asi hodina. Po večerním programu je volný čas až do večerky. Čas večerky je vždy určen po domluvě s pedagogem, který má třídu na starost. Ve volném čase je k dispozici herna s 2 stolními fotbálky, kulečníkem a stolním tenisem. Venku v areálu je tartanové hřiště a basketbalový koš.

Kolikrát denně je jídlo?

Jídlo je 3x denně. Snídaně je většinou formou švédských stolů (každý si vybere z nabídky na co má chuť).

Kdy kurz končí?

Kurz Orientačních dnů končí obvykle 3. den pobytu obědem. Podle spojů hromadné dopravy se dá odjet i dřív (s dřívějším obědem).

Instruktoři

Kolik instruktorů vede kurz?

Standardně vedou kurz pro jednu třídu 2 instruktoři.

Kdo jsou instruktoři Orientačních dnů?

Vedoucí kurzů jsou osvědčení lidé s dlouholetou praxí v práci s mladými lidmi a školními skupinami a s výbornými pedagogickými kompetencemi. Dokáží zaujmout mladé lidi a celkově organizovat dramaturgii celého kurzu. Zakládáme si na kvalitních instruktorech a jsme rádi, že účastníci nám tuto ambici potvrzují svým hodnocením.

Externí instruktoři, kteří doplňují instruktorský tým, jsou převážně mladí lidé, kteří jsou zkušení v práci s mladými lidmi. Je pro nás důležité nadšení a schopnost oslovit cílovou věkovou skupinu. Naši externí instruktoři jsou především studenti pedagogických či jiných fakult.

Naše instruktory si sami vybíráme a vzděláváme: více o vzdělávání našich insturtorů naleznete zde: http://instruktori.disod.cz/

Mnoho z našich instruktorů se dále vzdělává v různých kurzech zlepšujících jejich kompetence (zdravotní, zážitkové, lanové, primární prevence, kreativní aj.).